TR
Search
IFCO

 

100 ülkeden 12.000’i yabancı 25.000 ziyaretçinin buluştuğu
IFCO Fuarı 23 milyar dolarlık ihracatın itici gücü oldu.

Birliğimizin İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) iş birliğinde sektörün bir hayalini daha gerçeğe dönüştürdüğü İstanbul Fashion Connection Hazır Giyim ve Moda Fuarı, 600’den fazla hazır giyim firmasını dünyanın dört bir yanından binlerce alıcı ile buluşturdu!

Başkanımız Mustafa GÜLTEPE, fuar açılışında yaptığı konuşmada, küresel ölçekte bir moda merkezi yapmak istediğimiz İstanbul’da uluslararası bir hazır giyim fuarı düzenlemenin sektörün ortak hayali olduğunu hatırlatarak tüm sektörel paydaşların kenetlenmesi ve İTO’nun iş birliği ile hayali gerçeğe dönüştürmenin gururunu yaşadığımızı belirtti.

Hazırlık sürecinden itibaren alım heyetlerinin yoğun ilgisiyle karşı karşıya kaldığımız, Türkiye ile daha önce hiç çalışmamış markaların yoğun ilgi gösterdiği fuarımızı 100 ülkeden 25.000 ziyaretçi ile tamamladık. İstanbul Fuar Merkezi’nde 35 bin metrekarelik alanda, kadın, erkek çocuk giyimden iç giyime, gelinlik ve abiyeden deri, kürk konfeksiyona tüm ürün gruplarını tek çatı altında toplayan fuarımız ihracatta yeni bir sinerji yarattı.