TR
Search
BİLGİ BANKASI

Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Devlet Destekleri Eğitim Programı Hk.

Bülten Tarihi: 21 Şubat 2024

Türkiye İhracatçılar Meclisinden (TİM) alınan bir yazıda, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü yazısına atfen, ihracatın geliştirilmesi ve tabana yayılması amacıyla düzenlenen “Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Devlet Destekleri Eğitim Programı” Türkiye’deki tüm iş çevrelerinin genel katılımına açık olarak ekte yer alan program akışı çerçevesinde 5-6-7 Mart 2024 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.

Ayrıca eğitim programı sonunda, zoom üzerinden on sorudan oluşacak çoktan seçmeli bir sınav gerçekleştirileceği, sınavda en az yüzde elli başarı gösteren katılımcılara “Dijital Başarı Belgesi” gönderileceği belirtilmektedir. Katılımın ücretsiz olduğu programa 1 Mart 2024 tarihi saat 12.00’ye kadar https://egitimbasvuru.ticaret.gov.tr/ linkinden başvuru yapılması gerekmektedir.

Başvuru esnasında istenilen bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması ve farklı kişiler tarafından aynı mail adresi ile başvuru yapılmaması gerektiği, e-posta adreslerinde hata olması durumunda katılım linkinin katılımcılara iletilemeyeceği ifade edilmektedir. Başvuru sonrası herhangi bir onay maili iletilmeyeceği, başvuru ve toplantıya giriş esnasında kullanılan mail adresinin aynı olması gerektiği ve eğitime katılım linkinin, başvuru yapan katılımcıların mail adreslerine 5-6-7 Mart 2024 tarihlerinde gönderileceği dile getirilmektedir.