TR
Ara
HEYETLER - TİCARET HEYETLERİ VE ALIM HEYETLERİ

Genel Bilgi

Hazır giyim ihracatçılarımız için ideal yabancı satın almacılar bulunması, yeni pazarların keşfedilmesi ve ülkemizin ticari açıdan tanıtımının sağlanması amacıyla; yurt dışında yerleşik şirketler, kurum ve kuruluşlar ile Birliğimiz üyesi firmaların ikili iş görüşmesi gerçekleştirmeleri amacıyla “Alım ve Ticaret Heyetleri” düzenlenmektedir. Son 4 yılda Birliğimizce 14 ticaret, 20 alım, 11 sanal heyet gerçekleştirilmiş ve toplamda 45 heyetle 1.445 katılımcı firmayı 21.180 alıcı ile buluşturulmuştur.


Ticaret ve Alım Heyetlerine Katılıma İlişkin Süreç:

Hedef pazar olarak belirlenen ülkelere yönelik üyemiz ihracatçı firmalar ile yabancı firmaların bir araya getirilerek ikili iş görüşmelerine olanak sağladığı ticaret ve alım heyetlerine firma katılımı için öncelikli olarak Birliğimiz web sitesi, sosyal medya hesapları, mobil aplikasyon ve e-posta üzerinden yapılan duyuruların takip edilmesi gerekmektedir. Heyete katılım başvurusu yapılabilmesi için başvuru süresi içerisinde web sitemizde bulunan “heyet başvuru formu” kısmından ilan edilen heyete ilişkin başvurunun gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Heyete katılımın kesinleşmesi akabinde e-posta aracılığıyla başvuru sahibi firmaya heyet katılım sözleşmesi ve ödemeye ilişkin IBAN bilgisi paylaşılarak sözleşme ve ödeme aşamasına geçilmektedir.

İHKİB sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close