BASINDA İHKİB

Türk markalarını ve tasarımcıları küresel alıcılarla buluşturan MBFWI, 8 Ekim’de başlayacak. İHKİB’in öncülüğünde düzenlenen organizasyonda 41 tasarımcı ve marka 28 defile ile ilkbahar /yaz 2020 koleksiyonlarını sergileyecek.
21-10-2019 BASIN / BASINDA İHKİB

BASINDA İHKİB

İHKİB arabuluculuk merkezi hizmete girdi
İHKİB arabuluculuk merkezi hizmete girdi

İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin Arabuluculuk Merkezi hizmete girdi. Düzenlenen tanıtım etkinliğinde Yeditepe Arabuluculuk derneği Başkanı Tufan Uz ile Avukat Eda Çöp birer sunum yaptı.

01 Ocak 2018 - İTKİB HEDEF
Tanrıverdi: 2017’yi 17 milyar dolar ihracatla kapatacağız
Tanrıverdi: 2017’yi 17 milyar dolar ihracatla kapatacağız

İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, 2017’ye olumsuzluklarla başlayan hazır giyim sektörünün 11 aylık ihracatının 15,6 milyar doları bulduğunu söyledi. Tanrıverdi, “2017’nin tamamını 17 milyar dolar ihracatla kapatacağımızı söyleyebilirim” diye konuştu.

30 Aralık 2017 - Hürriyet Ek
Türkiye hazır giyim ihracatında üçüncü ülke olacak
Türkiye hazır giyim ihracatında üçüncü ülke olacak

İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, hazır giyimde 2023 hedeflerine ulaşabilmek için 6 stratejik hamle belirlediklerini bildirdi. Tanrıverdi, bu hamlelerle Türkiye’yi hazır giyim ihracatında 3. Ülke konumuna yükselteceklerini söyledi.

29 Aralık 2017 - Sabah Ek
Hazır giyim ihracatçılarından Cavit Çağlar’a teşekkür plaketi
Hazır giyim ihracatçılarından Cavit Çağlar’a teşekkür plaketi

İHKİB’in de aralarında bulunduğu hazırgiyim ihracatçı birlikleri uçak krizinin ardından Rusya ile ilişkilerin normalleşmesindeki katkısı nedeniyle Cavit Çağlar’a teşekkür plaketi sundular. Plaket töreninde konuşan İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi. Cavit Çağlar’ın elif gibi dik durduğunu söyledi.

24 Aralık 2017 - Milliyet
MBFWI yeni sezon lansmanı yapıldı
MBFWI yeni sezon lansmanı yapıldı

Mercedes – Benz Fashion Week İstanbul’un (MBFWI) yeni sezon lansmanı yapıldı. Sektörün önde gelen isimlerini bir araya getiren toplantıda konuşan İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, “Hızlı moda tasarımı ve yüksek katma değerli üretim gücümüzü arttıracağız. Böylece 2023 hedeflerimize frene basmadan ilerleyeceğiz” diye konuştu.

22 Aralık 2017 - Sabah
Tanrıverdi: Türkiye Yurt Dışından Marka Satın Alabilir
Tanrıverdi: Türkiye Yurt Dışından Marka Satın Alabilir

İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Türk girişimcilerin yurt dışında pazarlama ağı kuvvetli uluslararası markaları satın alabileceğini belirtti. Tanrıverdi, Ekonomi Bakanlığı’nın da yurt dışından marka alımı ile ilgili çalışması olduğunu söyledi.

24 Kasım 2017 - Türkiye
Tanrıverdi: AVM’lerde Satışların Yüzde 30’u Yabancılara Yapılıyor
Tanrıverdi: AVM’lerde Satışların Yüzde 30’u Yabancılara Yapılıyor

İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, İstanbul’daki AVM’lerde satışların yüzde 30’dan fazlasının turistlere yapıldığını bildirdi. Tanrıverdi, bu oranın daha da artacağını düşündüklerini söyledi.

06 Eylül 2017 - Türkiye
ABD’de Türk Hazır Giyim Firmalarına Büyük İlgi
ABD’de Türk Hazır Giyim Firmalarına Büyük İlgi

İHKİB öncülüğünde ABD’nin en büyük hazır giyim fuarı Magic Show’a katılan Türk firmalarının stantları ziyaretçi akınına uğradı. 21’i milli katılım olmak üzere 35 firmanın katıldığı fuarda, ABD pazarına yönelik umutlar arttı.

01 Eylül 2017
Made in Turkey Tanıtımına Sınırsız Bütçe
Made in Turkey Tanıtımına Sınırsız Bütçe

Türkiye Tanıtım Kurumu, sektörel tanıtım bütçelerinde tahsis sınırını kaldırdı. Kararın sektör açısından sevindirici olduğunu belirten İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, “Birlikler projelerini sunacaklar, gerekirse yüzde 100’üne tanıtım desteği alabilecekler” dedi.

09 Ekim 2017 - Karar
Tanrıverdi:  540 milyon TL’lik farkı ihracat ile kapatabiliriz
Tanrıverdi: 540 milyon TL’lik farkı ihracat ile kapatabiliriz

Yaz saati uygulaması ile 540 milyon TL’lik bir tasarruftan söz edildiğini hatırlatan İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, “Hem maddi hem de psikolojik olarak kaybettiklerimizin daha fazla olduğunu düşünüyoruz. AB ile saat farkımız yeniden açılmaz ise biz bu rakamın daha fazlasını ihracat ile ülkemize kazandırabiliriz” diye konuştu.

30 Eylül 2017 - Vatan
Tanrıverdi: Gerekirse 600 Milyon Dolarlık İhracattan Vazgeçeriz
Tanrıverdi: Gerekirse 600 Milyon Dolarlık İhracattan Vazgeçeriz

Irak’ın kuzeyindeki referandumu değerlendiren İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, “ Türk hazır giyim sektörü olarak Irak’a yıllık 600 milyon dolar ihracat gerçekleştiriyoruz. Yolcu beraberinde dediğimiz ihracat da bir o kadar vardır. Gerekirse bu ihracatımızdan vazgeçer, ticari kaybımızı başka pazarlarda telafi ederiz” diye konuştu.

27 Eylül 2017 - Vatan
Volkan Atik: Hindistan’daki potansiyeli değerlendirmek istiyoruz
Volkan Atik: Hindistan’daki potansiyeli değerlendirmek istiyoruz

İHKİB ve BMD’nin birlikte düzenlediği ticaret turuna katılan firmalar Hindistan’dan umutlu döndü. İHKİB Başkan Yardımcısı Volkan Atik, 1.3 milyar nüfuslu Hindistan’ın Türkiye’ye 5-6 saat mesafede olduğunu hatırlatarak, “Bu büyük potansiyeli değerlendirmek istiyoruz” dedi.

26 Eylül 2017 - Star
Tanrıverdi: Hazır Giyim İçin AB’nin Alternatifi Yok
Tanrıverdi: Hazır Giyim İçin AB’nin Alternatifi Yok

AB’nin Türk hazır giyim ve konfeksiyon sektörü için kritik öneme sahip olduğunu vurgulayan İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, “Bu büyük pazarın yerini doldurabilecek başka bir alternatifimiz yok” dedi.

24 Eylül 2017 - Para
Hazır Giyimcinin Gözü Almanya’daki Seçimde
Hazır Giyimcinin Gözü Almanya’daki Seçimde

Türk hazır giyim sektörü 24 Eylül’de Almanya’da yapılacak seçimin ardından siyasi gerginliğin biteceğini ümit ediyor. The Core İstanbul’un açılışında konuşan İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Türkiye’nin Hazırgiyim ihracatının yüzde 75’e yakın bölümünü AB ülkelerine yaptığını Avrupa ile ilişkilerin iyi olduğunda ihracatın da arttığını söyledi.

14 Eylül 2017 - Sözcü
Tanrıverdi: İthal Hammaddede Vergi Yükü Hafifletilsin
Tanrıverdi: İthal Hammaddede Vergi Yükü Hafifletilsin

İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, İthal hammaddede yüzde 30’lara varan ek verginin ve döviz kurundaki dalgalanmanın hazır giyim sektörünün rekabet gücünü olumsuz etkilediğini söyledi. Yüksek vergi yükünün birçok firma için sıkıntı yarattığını vurgulayan Tanrıverdi, 2018’e girmeden önce gerekli tedbirlerin alınması beklediklerini ifade etti.

07 Kasım 2017 - Yeni Akit
6 Hamlede 60 Milyar Dolarlık İhracat
6 Hamlede 60 Milyar Dolarlık İhracat

İHKİB, Türkiye’yi hazır giyim ihracatında dünya üçüncüsü yapmak için 6 hamlelik yeni bir strateji belirledi. Dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden McKinsey’in analitik desteği ile hazırlanan “Hazırgiyim sektörü Vizyon Belgesi, İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi tarafından kamuoyuna açıklandı.

30 Ekim 2017 - Hürriyet
Tanrıverdi Hazırgiyim Sektörü Vizyon Belgesi’ni Açıkladı
Tanrıverdi Hazırgiyim Sektörü Vizyon Belgesi’ni Açıkladı

HKİB’in dünyanın önde gelen danışmanlık şirketlerinden McKinsey’in analitik desteği ile hazırladığı “Hazırgiyim Sektörü Vizyon Belgesi” İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi tarafından kamuoyuna açıklandı. Tanrıverdi, stratejik 6 hamle ile Türkiye’yi hazır giyim ihracatında dünya üçüncülüğüne taşıyacaklarını söyledi.

25 Ekim 2017 - Sabah
İHKİB, MAPIC 2017’de Kurulan Turkish Brands’e  Destek Verdi
İHKİB, MAPIC 2017’de Kurulan Turkish Brands’e Destek Verdi

MAPIC Fuarı’nda Türk perakendecileri aynı çatı altında buluşturmak için ilk kez 2014’te kurulan Turkish Brands’e İHKİB de destek verdi. İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, "Fransa’ya sektörümüzü uluslararası pazarlara en iyi şekilde anlatabilmek için hazırlıklarımızı yaparak gideceğiz” dedi.

18 Ekim 2017 - Milliyet
Tanrıverdi:  Ticareti Siyasetin Malzemesi Yapmayalım
Tanrıverdi: Ticareti Siyasetin Malzemesi Yapmayalım

İstanbul Moda Konferansı’nın açılışında Avrupalı alıcılara seslenen İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, "Gelin ticareti siyasetin malzemesi yapmayalım. Gelin karşılıklı çıkarlar temelinde işbirliğimizi geliştirelim. Gelin ülkelerimiz arasında güven köprüleri inşa edelim” çağrısı yaptı.

12 Ekim 2017 - Cumhuriyet
Tanrıverdi:  2017’de Çok Daha İyisi Olabilirdi
Tanrıverdi: 2017’de Çok Daha İyisi Olabilirdi

Hazır giyim sektörünün 2017’den memnun olduğunu belirten İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, "Avrupa Birliği ile daha iyi çalışabilirdik. Gelişen diyaloglardan dolayı artış oranını sağlayamadık ve beklediğimiz rakamlara ulaşamadık” diye konuştu.

09 Ekim 2017 - Dünya