TR
Ara
İHKİB DUYURULAR

Türkiye-Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Muhtemel STA Anketi Hk.

Türkiye-Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Muhtemel STA Anketi Hk.
EKLENME TARİHİ 10.07.2024
Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisinden alınan yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığından alınan yazıya atfen, Türkiye ile Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin üye olduğu Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) arasında Serbest Ticaret Anlaşması imzalanması amacıyla KİK tarafı ile mal ticareti, hizmet sektörleri, dijital ticaret ve yatırım alanlarında resmi müzakere sürecinin başlatılması öngörüldüğü belirtilmektedir.

Müzakerelere hazırlık teşkil etmesi açısından, özel sektör görüşlerine başvurulması önem arz etmektedir. Bu çerçevede, Bakanlık anket portalında KİK pazarında faaliyet gösteren veya KİK pazarı ile ilgilenen sektör temsilcilerine yönelik bağlantı bilgileri aşağıda yer alan anketler oluşturulduğu ve Bakanlık web sitesinin yanı sıra sosyal medya hesaplarından da duyurulacak olan anketler 31.07.2024 tarihi sonuna kadar açık kalacağı bildirilmektedir.

Anket Bağlantı Bilgileri:

Mal Ticareti Anketi: https://anketler.ticaret.gov.tr/index.cfm?ID=185

Hizmetler, Dijital Ticaret ve Yatırım Anketi: https://anketler.ticaret.gov.tr/index.cfm?ID=162
İHKİB sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close