İHKİB

TR
Search

BİLGİ BANKASI

  • İHKİB DUYURULAR
İHKİB BAŞKANI İTO'DA
İHKİB BAŞKANI İTO'DA
Bülten Tarihi: 17 Aralık 2015

İstanbul Ticaret Odası tarafından düzenlenen “ Hazırgiyim Sektörünün Sorunları ve Çözüm Önerileri” başlıklı çalışma toplantısında İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi bir konuşma yaptı.

Konuşmasında, 2015 yılı sonunda sektörü değerlendirmek üzere İTO’da olmaktan memnuniyetini belirten da davetleri için teşekkür etti.

İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi ayrıca 2015 yılı 11 aylık döneminde hazırgiyim ve konfeksiyon ihracatının dolar bazında  %10,3 düşüş göstermesine rağmen euro bazında %8, kg bazında %5 arttığını belirtti.

Özetle, 2015 yılı birçok açıdan zorlu bir süreç olduğunu, ancak yeni dönemde bu zorlu başlıklara yeni ilaveler olacak gibi göründüğüne değinen Tanrıverdi 2016 yılında en büyük beklentinin seçim sonrası ekonomi odaklı politikalara odaklanılması olduğunu sözlerine ekledi.

Hazırgiyim ve konfeksiyon sektörünün geniş ve büyük bir sektör olmakla beraber sorunlarının da büyük ve çoğunun çözümünün aciliyet gerektirdiğini, İHKİB olarak üyeler ile sürekli irtibat halinde oldukları ,bu sorunları en etkin bir şekilde ilgililere aktarıp çözümler önermeye çalıştıklarını ifade eden Tanrıverdi , konuşmasının sonunda tüm kurumlar, firmalar beraber, gerektiğinde tek sesle ve güçlerini birleştirerek hareket etmesi gerektiğini belirtip ,İTO’ya böyle bir toplantı düzenlediği için teşekkür etti.