İHKİB

TR
Search

BİLGİ BANKASI

  • İHKİB DUYURULAR
İHKİB “İTALYA KONFEKSİYON ALIM HEYETİ’Nİ KONUK ETTİ 14 EKİM 2015
İHKİB “İTALYA KONFEKSİYON ALIM HEYETİ’Nİ KONUK ETTİ  14 EKİM 2015
Bülten Tarihi: 16 Ekim 2015

İHKİB organizasyonunda İtalya’nın önde gelen konfeksiyon alıcıları 14 Ekim 2015 Çarşamba günü İstanbul’da Türk hazırgiyim ve konfeksiyon imalatçı ve ihracatçıları ile biraraya geldi.

Aralarında MAX MARA, LUIGI GAGLIONE, PRIMO EMPORIO, RIONE CARDUCCI, LAVINIA TURRA gibi İtalya’nın önde gelen bayan ve erkek giyim firmalarının CEO’ları, satınalma yetkilileri, yurtdışı üretim sorumluları ve stilislerinin bulunduğu 20 kişilik “İtalya Konfeksiyon Alım Heyeti”ne İHKİB üyesi firmalar yoğun ilgi gösterdiler.

11 firmanın yeraldığı İtalya Konfeksiyon Alım Heyeti ile görüşmek için İHKİB’e iki gün içinde 90’ın üzerinde başvuru geldi. Heyetteki İtalyan firmalar 14 Ekim 2015 Çarşamba günü Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de İHKİB tarafından hazırlanan ikili görüşme programı çerçevesinde Türkiye’den denim giysiler, bayan ve erkekler için formal kıyafetler, palto-kaban gibi dış giysiler, örme giyim eşyaları, t-shirtler ve spor giyim almak üzere 180’in üzerinde ikili görüşme yaptı.

Her İtalyan firmanın 17-18 ikili görüşme yaptığı program,  hem İtalyan alıcılar hem de Türk imalatçı- ihracatçılar açısından oldukça başarılı geçti.