İHKİB

TR
Search

BİLGİ BANKASI

  • İHKİB HABERLER
Finlandiya Tekstil ve Moda Birliği Ziyareti
Finlandiya Tekstil ve Moda Birliği Ziyareti

Finlandiya Tekstil ve Moda Birliği Ziyareti

Finlandiya Tekstil ve Moda Birliği organizasyonu ile Türkiye’ye gelen Finlandiya’lı tekstil ve hazır giyim firmalarından oluşan heyet İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’ni (İTKİB) ziyaret etti. Finlandiya tekstil ve hazır giyim sektörünün önde gelen şirketlerinin yöneticilerinden oluşan heyet, İHKİB Yönetim Kurulu üyeleri Cem Altan ve Aydın Erten ile İTHİB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Denizer ile tarafından ağırlandı.

Söz konusu toplantıda , Türk Hazır giyim ve Konfeksiyon Sektörü ile Türk Tekstil sektörünün yanı sıra İHKİB ve İTHİB hakkında bilgi veren sunumlar yapıldı.

Sunumların ardından İHKİB ve İTHİB Yönetim Kurulu üyeleri Finlandiya’lı misafirlerin Türk tekstil ve konfeksiyon sektörü ile ilgili sorularını cevaplandırırken, dünya ekonomisindeki gelişmelerin küresel tekstil ve konfeksiyon ticaretine olan etkileri konusunda Finli misafirlerle görüş alışverişinde bulundular.

Bu arada toplantıda Finli misafirlere Ekim ayında gerçekleşecek olan Istanbul Fashion Week, IAF Moda Konferansı ve The Core etkinlikleriyle ilgili bilgi de verildi.