İHKİB

TR
Search

BİLGİ BANKASI

  • İHKİB HABERLER
GELECEĞİ TASARLAYAN GENÇLERİN MEZUNİYET SERGİSİ AÇILDI
GELECEĞİ TASARLAYAN GENÇLERİN MEZUNİYET SERGİSİ AÇILDI

İMA Mezuniyet Sergisi açılışı tarihi Sadrazam Sait Paşa Konağı’nda yapıldı

GELECEĞİ TASARLAYAN GENÇLERİN MEZUNİYET SERGİSİ AÇILDI

İstanbul Moda Akademisi öğrencilerinin “Mezuniyet Sergisi” açıldı.

İMA öğrencilerinin yıl boyunca hazırladıkları tüm başarılı işlerin “DREAM IT, MAKE IT, SHARE IT” teması ile sunulduğu Mezuniyet Sergisi’nin açılışında, İMA yönetim kurulu ve akademik kadrosunun yanı sıra sektörün tanınmış isimleri, tasarımcılar ile moda ve tekstil dünyasının ileri gelenleri de bulundu.

2015 Mezuniyet Sergisi, İMA’nın Teşvikiye Caddesi No:10/1 Nişantaşı adresinde bulunan Sadrazam Sait Paşa Konağı’ndaki binasında yaz boyunca ziyarete açık olacak.

İstanbul Moda Akademisi

2014-2015  Eğitim Dönemi Moda Tasarımı mezunlarını verdi

2014-2015 eğitim döneminin tamamlandığı İMA’ da, Moda Tasarımı bölümlerinden mezun olan öğrencilere diplomaları verildi. 

Mezuniyet sergisinde yarı ve tam zamanlı Moda Tasarımı öğrencilerinin skechbookları, tasarımları ve katalog çekimleri, Moda Editörlüğü öğrencilerinin dergileri, Görsel Mağazacılık ve Vitrin Tasarımı öğrencilerinin vitrin tasarımları, Moda Fotoğrafçılığı ve Styling  öğrencilerinin çekimlerinden fotoğraflar, Moda Tasarımında Kalıp ve Model Geliştirme öğrencilerinin yıl içinde yaptıkları çalışmalar sergileniyor.

Modaya gönül veren öğrenciler mezun olana kadar İMA’da bir çok eğitim alıyor. Moda Tasarımı öğrencilerine yaratıcılıklarını ve teknik altyapılarını geliştirmek üzere moda tarihinden başlayarak bilgisayarda tasarım, elde kalıp çıkarma, dikiş, drapaj ve tasarım gibi dersler veriliyor. Bora Aksu ile bir tasarımcı projesi yapıyor, edindikleri becerileri araştırmaya ve koleksiyon planlamaya yönelik projelerle geliştiriyorlar. Aynı zamanda eğitimleri süresince yurt içi ve yurt dışında eğitimlerine katkıda bulunacak önemli etkinlik, organizasyon ve sergileri de ziyaret etme fırsatı buluyorlar. Eğitim dönemleri içerisinde sektörün önde gelen firmalarıyla projeler gerçekleştirirken, İMA Mezuniyet Sergisi’nde sergilenen parçaları sektörün önde gelen isimlerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendiriliyor ve seçilen 10 tasarımcının  “kapsül koleksiyonları”, NEW GEN II defilesiyle İstanbul Moda Haftası’nda yer alma fırsatı yakalıyor. 

Detaylı bilgi için; 0212 219 41 41 

twitter.com/imaacademy

facebook.com/istanbulmodaakademisi

www.istanbulmodaakademisi.com

www.istanbulmodaakademisi.com/egitim/yaz-programlari

İstanbul Moda Akademisi Hakkında

Bugünün ve geleceğin moda profesyonellerinin buluşma noktası

İstanbul Moda Akademisi (İMA), moda ve modayla ilgili tüm alanlarda yenilikçi ve modern bir yaklaşımla eğitim faaliyetleri yürüten, uluslararası platformlarda kabul görmüş, Türkiye’nin en yetkin moda okullarından biridir.

Avrupa Birliği, Ekonomi Bakanlığı ile İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) işbirliğiyle 2007 yılında kurulan, Uluslararası Moda Okulları Birliği (IFFTI) üyesi olan ve akademik alanda University of the Arts London/London College of Fashion ile stratejik ortaklığı yürüten İMA, moda, tasarım ve sanat bilinci yüksek uluslararası pazarlar farkındalığı olan moda tasarımcıları yetiştirmeyi, Türkiye’nin en temel endüstrilerinden tekstil ve hazır giyim alanına, sektörün geleceğine yön verecek yaratıcı ve yenilikçi işgücünü kazandırmayı amaçlar. 

Ayrıcalıklı bir eğitim kurumu olan İMA, eğitim programlarının teorik altyapısını ve uygulamalı endüstri projelerini, arkasına aldığı sektör desteğiyle besler. Moda endüstrisinde profesyonel tecrübesi bulunan yerli ve yabancı uzmanlardan oluşan deneyimli eğitim kadrosu, endüstrinin ihtiyaçları paralelinde kurgulanan güncel eğitim müfredatı, son teknolojiyle donanmış eğitim binası ve bünyesinde yer alan Türkiye’nin en geniş moda kütüphanesi İMA’yı moda eğitiminde dünyanın seçkin okulları arasına sokan özelliklerden sadece birkaçıdır.