İHKİB

TR
Search

BİLGİ BANKASI

  • İHKİB DUYURULAR
İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tanrıverdi 30 Ekim2015 Cuma günü CNBC-e Televizyonu’nda
İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tanrıverdi 30 Ekim2015 Cuma günü CNBC-e Televizyonu’nda
Bülten Tarihi: 30 Ekim 2015

İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tanrıverdi 30 Ekim 2015 Cuma günü CNBC-e Televizyonu’nda Finans Cafe programına katıldı., CNBCE'nin ekonomi ve gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Türk hazırgiyim ve konfeksiyon sektörünün 2014 yılında dünyanın dört bir yanında 2017 farklı ülkeye ihracat yaptığını ifade etti. Yıllık 18,7 milyar dolarlık ihracat performansı ile “her yerde varız” diyen  İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, sektörün uluslararası pazarlarda rekabet gücünü arttırmak zorunda olduğunu vurguladı.

Bu bağlamda, Türkiye’de  ekonomik ve siyasi istikrarın devamlılığı, gerekli ekonomik reformların yapılması ve sınır güvenliğinin korunmasının, tüm imalat sanayi sektörleri açısından olduğu gibi hazırgiyim ve konfeksiyon sektörü açısından da çok önemli olduğunu ifade eden İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, AB üyeliğinin gerekliliğine de dikkat çekti.

Ülkemizdeki her beş gençten birinin işsiz olduğunun ancak bazı sektörlerde uygun niteliklerde eleman bulmada sıkıntı yaşandığının altını çizen İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi,  eğitimli işgücünün hazırgiyim ve konfeksiyon sektörü için önemini belirtti.

Ekonomik istikrarın devamlılığı için Türkiye'nin hükümetsiz kalmaya tahammülü olmadığını söyleyen İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, ülkenin iyiliği için “hızla normalleşmeye geçmemiz gerekiyor” ifadesini kullandı.