İHKİB

TR
Search

BİLGİ BANKASI

  • İHKİB DUYURULAR
İHKİB Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri IAF Heyeti ile Buluştu.
İHKİB Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri IAF Heyeti ile Buluştu.
Bülten Tarihi: 14 Ekim 2015

İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tanrıverdi ve Yönetim Kurulu üyeleri International Apparel Federation Başkanı Rahul Mehta ve IAF üyeleri ile 13 Ekim 2015 Salı akşamı buluştu.

Toplantı kapsamında yaptığı konuşmada Hikmet Tanrıverdi, Eş zamanlı 4 büyük organizasyonla dünya moda endüstrisinin dikkatlerini bir hafta boyunca ülkemize çekecektik. Gururlu ve heyecanlıydık. Ne yazık ki heyecanımıza, terörün gölgesi düştü.  Başkentimiz Ankara, Cumhuriyet tarihimizin en kanlı terör saldırısına sahne oldu.  100 civarında canımızı kaybettik.  Üzüntülüyüz ve yastayız. Alçakça saldırıyı bir kez daha lanetliyorum. Yaşamını yitiren insanlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza  acil şifa diliyorum dedi.

Sözlerini, daha çok çalışıp, daha çok üreterek, bu cennet vatan üzerinde oynanmak istenen oyunlara izin vermeyeceğiz şeklinde sürdüren Tanrıverdi, IAF ile gelecekte birçok alanda işbirliği yapacaklarını ifade etti.

IAF Başkanı Rahul Mehta ise, sözlerine Ankara’da hayatını kaybedenler için çok üzgün olduğunu belirterek başladı ve Moda Konferansı ve Moda Kongresinin herkes için faydalı geçmesini temenni ettiğini söyledi.