İHKİB

TR
Search

BİLGİ BANKASI

  • İHKİB DUYURULAR
RUS BASIN HEYETİ İHKİB’İ ZİYARET ETTİ.
RUS BASIN HEYETİ İHKİB’İ ZİYARET ETTİ.
Bülten Tarihi: 19 Ağustos 2015

İstanbul Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliğinin (İHKİB) Milli katılım Organizasyonunu gerçekleştirdiği CPM Moscow Fuarı Eylül 2015 öncesi Rus Basın Heyeti İstanbul’da ağırlandı. Global Connection aracılığıyla Türkiye’ye davet edilen Rusya’nın önde gelen gazete, dergi ve Tv kanallarının temsilcileri İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Başkan Yardımcısı Volkan Atik, Başkan Yardımcısı Sabri Sami Yılmaz ve Rusya pazarı Dış İlişkiler Komitesi üyeleri olan Ercan Hardal ile Hikmet Ünal tarafından karşılandı.

Söz konusu toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tanrıverdi’nin sektörün dünü ve bugünü hakkında verdiği bilgilerin yanında Rusya’nın Türkiye için önemine de vurgu yaptıktan sonra Rus basın mensuplarına ayrıca Türk Hazır giyim ve Konfeksiyon Sektörü hakkında bir sunum gerçekleştiridi.

Rus Basın Heyetine Türk Hazır giyim Sektörü karşısında İHKİB’in sektör için özellikle Rusya pazarında yapacağı yatırımlar ve faaliyetler hakkında da bilgi verildi.

Rus Basın mensupları 2015 Şubat ayında Moskova’da CPM fuarı esnasında Pravda’nın merkezinde İHKİB’in gerçekleştirdiği basın toplantısının olumlu yansımaları olduğunu, bu tür faaliyetlerin karşılıklı olarak devam ettirilmesini dilediklerini belirtti.