İÇ GİYİM MARKALARI KÜMESİ

İHKİB’in alt sektörler bazında oluşan kümelerinden biri olan “İç Giyim Markaları Kümesi” 2015 yılında bir araya gelmiştir. İHKİB tarafından koordine edilen proje; ‘’Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” kapsamında Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenmektedir. Proje kapsamında teknik eğitimler, danışmanlıklar ve yurtdışı pazarlama faaliyetleri yürütülmektedir.

TEKNİK/TEORİK EĞİTİMLER:

  • İç Giyim Trend Eğitimleri – Kasım 2015, Mayıs 2016 ve Aralık 2016 (3 sefer) (Eğitim Sonuç Raporu için tıklayınız) (Faaliyet Galerisi için tıklayınız)
  • Değişim Yönetimi Eğitimi (Planlanan Eğitim)

DANIŞMANLIK FAALİYETLERİ: 
Her bir küme firması yerleşkesinde ve firma çalışanları ile birebir yürütülen uzun soluklu süreçlerdir. İç Giyim Markaları Küme Projesi’nde yer alan danışmanlık faaliyetleri;

YURTDIŞI PAZARLAMA FAALİYETLERİ:
 
Kümenin hedef pazarlarında B2B görüşmeleri, fuar organizasyonları, teknoloji ve Ar-Ge merkez ziyaretleri, pazar keşifleri ve ticari alım heyeti faaliyetleri yer almaktadır. İç Giyim Markaları Kümesi’nin hedef yurtdışı pazarları; Ortadoğu (İran, Fas ve BAE) ile Avrupa (Fransa) olarak belirlenmiş ve bu pazarlara yönelik olarak şu faaliyetler gerçekleştirilmiş / planlanmıştır;

  • İran / Tahran İkili İş Görüşmeleri – Aralık 2015 (Galeri için tıklayınız) (Video için tıklayınız.)
  • Fransa Yurtdışı Pazarlama Faaliyeti kapsamında “Salon De La Lingerie Paris 2016” Fuarına Katılım ve Pazar Keşfi – Ocak 2016 (Galeri için tıklayınız) (Video için tıklayınız.)
  • Fas / Kazablanka İkili İş Görüşmeleri – Ağustos 2016 (Galeri için tıklayınız) (Video için tıklayınız)
  • İran / Tahran İkili İş Görüşmeleri -II – Eylül 2016 (Galeri için tıklayınız) (Faaliyet Raporu için tıklayınız)
  • Fransa Yurtdışı Pazarlama Faaliyeti kapsamında “Salon De La Lingerie Paris 2017” Fuarına Katılım ve Pazar Keşfi – Ocak 2017 (Galeri için tıklayınız) (Video için tıklayınız.) (Faaliyet Raporu için tıklayınız)
  • Dubai International Apparel and Textile Fuarı’na Katlım ve Pazar Keşfi – Nisan 2017


PROJE BİLGİ DOKÜMANLARI;

Küme Tanıtım Sunumu için tıklayınız.

Küme Tanıtım Kataloğu için tıklayınız.

İç Giyim Markaları Kümesi İhtiyaç Analizi Raporu için tıklayınız.

Proje Kartı için tıklayınız.

Proje Etkinliklerimiz