KOZA TASARIM YARIŞMASI

KOZA GENÇ MODA TASARIMCILAR YARIŞMASI 27 YAŞINDA

Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması, 18 Mart 2019 Pazartesi akşamı İstanbul Raffles Hotel Zorlu Center da düzenlenen final gecesiyle 27. yaşını kutladı. İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından Ticaret Bakanlığı’nın destekleriyle düzenlenen Koza bugüne dek Bahar Korçan, Hakan Yıldırım, Elif Cığızoğlu, Zeynep Tosun, Niyazi Erdoğan, Özgür Masur, Özlem Kaya, Ece Gözen, Meltem Özbek, Deniz Yeğin İkiışık, Giray Sepin, Hatice Gökçe ve Zeynep Erdoğan gibi birçok ismi sektöre kazandırdı. 2019 yılında 27. kez düzenlenen final gecesinde bu isimlere yenileri eklendi. 

Moda Tasarımcıları Derneği'nin kreatif direktörlüğünde gerçekleşen yarışma süreci boyunca ön jüri elemesinden geçerek finale kalan 9 isim, moda tasarımcılarının mentorluğunda final gecesine hazırlandı.

Finalde ilk üçe giren yarışmacılar Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle kontenjan dâhilinde belirlenen para ödülünün yanı sıra, İngilizce dil eğitimi, İstanbul Moda Akademisi’de İleri düzey Moda Tasarımı ve Yönetimi Diploma programına ücretsiz katılım ve sektörle ilgili uluslararası bir moda fuarını ziyaret imkânına sahip oldu.

Detaylı bilgi için tıklayınız.