KOZA TASARIM YARIŞMASI

Türkiye'nin önde gelen moda tasarımcılarının kariyer basamağında ilk durak olan Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması 25. yaşını kutlayacak.
KOZA GENÇ MODA TASARIMCILAR YARIŞMASI 25 YAŞINDA

Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması, 16 Mayıs 2017 Salı akşamı Volkswagen Arena'da düzenlenecek final gecesiyle 25. yaşını kutluyor olacak. İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından Ekonomi Bakanlığı’nın destekleriyle düzenlenen Koza bugüne dek Bahar Korçan, Hakan Yıldırım, Elif Cığızoğlu, Zeynep Tosun, Niyazi Erdoğan, Özgür Masur, Özlem Kaya, Ece Gözen, Meltem Özbek, Deniz Yeğin İkiışık, Giray Sepin, Hatice Gökçe ve Zeynep Erdoğan gibi birçok ismi sektöre kazandırdı. 2017 yılında 25. kez düzenlenecek olan final gecesinde bu isimlere yenileri eklenecek. 

1 Şubat’ta sona erecek olan ve sadece online olarak başvuruların kabul edildiği #Koza2017 hakkında detaylı bilgi ve başvuru koşulları için tıklayın.

Moda Tasarımcıları Derneği'nin kreatif direktörlüğünde gerçekleşecen yarışma süreci boyunca ön jüri elemesinden geçerek finale kalan 10 isim, 10 moda tasarımcısının mentorluğunda final gecesine hazırlanıyor olacak.

Finalde ilk üçe giren yarışmacılar Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle belirlenen kontenjan dâhilinde belirlenen para ödülünün yanı sıra, İngilizce dil eğitimi, İstanbul Moda Akademisi’de İleri düzey Moda Tasarımı ve Yönetimi Diploma programına ücretsiz katılım ve sektörle ilgili uluslararası bir moda fuarını ziyaret imkânına sahip olacak.