KOZA TASARIM YARIŞMASI

Türkiye'nin önde gelen moda tasarımcılarının kariyer basamağında ilk durak olan Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması 26. yaşını kutlayacak.
KOZA GENÇ MODA TASARIMCILAR YARIŞMASI 26 YAŞINDA

Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması, 2 Mayıs 2018 Çarşamba akşamı İstanbul Lütfi Kırdar da düzenlenen final gecesiyle 26. yaşını kutladı. İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından Ekonomi Bakanlığı’nın destekleriyle düzenlenen Koza bugüne dek Bahar Korçan, Hakan Yıldırım, Elif Cığızoğlu, Zeynep Tosun, Niyazi Erdoğan, Özgür Masur, Özlem Kaya, Ece Gözen, Meltem Özbek, Deniz Yeğin İkiışık, Giray Sepin, Hatice Gökçe ve Zeynep Erdoğan gibi birçok ismi sektöre kazandırdı. 2018 yılında 26. kez düzenlenen final gecesinde bu isimlere yenileri eklendi. 

Moda Tasarımcıları Derneği'nin kreatif direktörlüğünde gerçekleşen yarışma süreci boyunca ön jüri elemesinden geçerek finale kalan 10 isim, 10 moda tasarımcısının mentorluğunda final gecesine hazırlandı.

Finalde ilk üçe giren yarışmacılar Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle kontenjan dâhilinde belirlenen para ödülünün yanı sıra, İngilizce dil eğitimi, İstanbul Moda Akademisi’de İleri düzey Moda Tasarımı ve Yönetimi Diploma programına ücretsiz katılım ve sektörle ilgili uluslararası bir moda fuarını ziyaret imkânına sahip oldu.

Detaylı bilgi için tıklayınız.