İHKİB

TR
Search

BİLGİ BANKASI

  • İHKİB HABERLER
CENTRAL ASIA FASHION FUARININ ARDINDAN
CENTRAL ASIA FASHION FUARININ ARDINDAN

Orta Asyadaki en önemli hazırgiyim ve konfeksiyon fuarlarından biri olan olan Kazakistan Central Asia Fashion fuarına İHKİB tarafından 2. kez Türkiye milli katılımı organizasyonu gerçekleştirildi.

 14 -16 Eylül 2015 tarihleri arasında düzenlenen fuara,   Almanya , Fransa , İtalya ve Rusya nın da milli katılım gerceklestirdiği fuarda ,Türkiye’den  milli katılımla 10, bireysel katılımla 6  toplamda 16 üretici - ihracatcı firmamız yeraldı.

Sadece davetli alıcıların ziyaret yapabildiği fuarda, Kazakistan ekonomisinde yaşanan krizin etkileri görülmesine rağmen, hali hazırda Kazakistan pazarına ihracat yapan firmalarımızın standlarında yoğunluk yaşandı.  Fuar katılımcısı firmaların ürünlerinin sergilendiği ve fuarın tüm günlerinde saat başı gerçekleştirilen defileler fuara ayrı bir canlılık ve renk kattı.

 İHKİB tarafından milli katılımı organize edilen fuara, İHKİB Yönetim Kurulunu  temsilen Başkan Yardımcısı Volkan Atik ve Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet  Ünal katılarak fuar yönetimi ile gelecek dönem vizyonu hakkında görüş alışverişinde bulundu.  Yapılan görüşmelerde Hazırgiyim ve Konfeksiyon sektöründe bölgede pek fazla alternatifi olmayan fuara, Kazakistan ekonomisinde yaşanan çalkantının düzelmesi ile daha güçlü katılım yapılacağı değerlendirildi.

 

FİRMA ADI

1

AKEL GRUP

2

ARDA TEKS.

3

BOVONA TEKS.

4

CEM- DERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

5

KARMA KONF. TEKS. TUR. SAN. VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

6

LARA TEKS.

7

LİLİUM TEKS. PETROL GIDA VE İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

8

SEİR ÖRME SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ

9

SETRE GİYİM TEKS. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

10

STAR ŞAFAK TEKS. TUR. İNŞ. VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.