TR
Search
BİLGİ BANKASI

Pure London’da hedef büyüttük

Pure London’da hedef büyüttük

Türk hazır giyim sektörü, Avrupa’daki pazar payını arttırmak için başlattığı tanıtım atağını sürdürüyor. Tanıtım çalışmaları çerçevesinde İTKİB öncülüğünde 10 Türk firması Avrupa’nın en seçkin hazır giyim fuarlarından biri olan İngiltere’deki Pure London’a milli katılım gösterdi. Her yıl iki kez düzenlenen Pure London, sektörde faaliyet gösteren üreticilerle alıcıların en önemli buluşma noktalarından biri olarak değerlendiriliyor.

14-16 Şubat 2016’da düzenlenen ve Türkiye’nin misafir ülke olarak katıldığı yılın ilk fuarında 800’ün üzerinde marka ve tasarım firması alıcılarla bir araya gelme imkânı buldu.

Türkiye’den ise İTKİB çatısı altında fuara milli katılım gösteren firmalar kendilerine ayrılan toplam 175.5 metre kare alanda ürünlerini sergiledi. Ayrıca katılımcıların ürün gruplarına göre hazırlanan özel kataloglar, firma standlarında ve VIP room girişinde fuar boyunca ziyaretçilere dağıtıldı.

İngiltere’nin Türk hazır giyim sektörü için önemli bir  pazar olduğunu bildiren İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Çin ve Bangladeş’ten sonra İngiltere’nin üçüncü hazır giyim tedarikçisiyiz. İngiltere hazır giyim ithalatının yüzde 8.7’sini Türkiye’den yapıyor. Tanıtım çalışmalarımızın meyvesini vereceğine ve 2023’e kadar bu oranı yüzde 15’e çıkaracağımıza inanıyorum” dedi.

KATILIMCI FİRMA LİSTESİ

 

FİRMA ADI

ÜRÜN GRUBU

1

BRAIZE MODA A.Ş.

Bayan Giyim

2

KURUMAHMUTOĞULLARI TEKSTİL

Bayan Giyim

3

VEN GİYİM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Abiye

4

SETRE TEKSTİL

Bayan Giyim

5

SUTEKS - SELCUK & ALI

Bayan Giyim Diyaznr

6

AVETE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

Ayakkabı Üreticisi

7

STUDIO 27 TASARIM TIC

Aksesuar

8

AKKUS TEKSTIL - MONTER JEANS

Kot giyim

9

ARDATEX

Bayan Büyük beden

10

ALFABE TRIKO

Triko