TR
Search
BİLGİ BANKASI

Slovenya Sanayi ve Ticaret Odası Etkinliği

Bülten Tarihi: 29 Temmuz 2022

Sayın Üyemiz,


Türkiye İhracatçılar Meclisinden alınan bir yazıda, Ticaret Bakanlığı’ndan alınan bir yazıya atıfla, Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor’un Ağustos ayı içerisinde ülkemize gerçekleştirilmesi öngörülen resmi ziyaret kapsamında Slovenya Cumhuriyeti Ekonomik Kalkınma ve Teknoloji Bakanı Matjaz Han’ın da söz konusu ziyarete eşlik edeceği belirtilmektedir.

 

Anılan yazıda devamla, Sanayi ve Ticaret Odası ile Dış İlişkiler Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) işbirliği ile bir iş forumunun gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Söz konusu faaliyetlere yönelik çalışmalarda değerlendirilmek üzere firmalarımızın Slovenya pazarına girişte karşılaştıkları sorunlar, talep ve değerlendirmelere ilişkin bilgilere ihtiyaç duyulduğu belirtilmektedir.

 

Bu çerçevede, ilgili faaliyetlerde gündeme getirilmek üzere Slovenya ile iş yapan firmalarımızın karşılaştığı sorunlar ve varsa taleplere dair görüşlerin ekte yer alan sorun bildirim formuyla birlikte 1 Ağustos 2022 saat 15:00’e kadar [email protected] e-posta adresine iletilmesi beklenmektedir.