İHKİB DUYURULAR

Endonezya Ticaret Bakanı ile Görüşme Hakkında
Endonezya Ticaret Bakanı ile Görüşme Hakkında

mobil

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden alınan bir yazıda; T.C. Ticaret Bakanlığı Uluslararası Anlaşmalar ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü’nden alınan bir yazıya atıfla, Endonezya Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Sayın Enggartiasto

Lukita’nın beraberinde iş insanları ve yatırımcıların da yer aldığı bir heyetle 12 Temmuz 2019 tarihinde Türkiye’yi ziyaret edeceği ifade edilmektedir.

Anılan yazının devamında; bahse konu ziyaret kapsamında, Sayın Bakanımızın Endonezyalı muhatabı ile bir araya gelmesinin planlandığı ve anılan görüşmeye yönelik olarak Genel Müdürlüklerince yapılacak hazırlık çalışmalarında yararlanılmak üzere; Endonezya yetkililerince, 3 üncü turu 24-25 Ocak 2019 tarihlerinde Cakarta’da gerçekleştirilen “Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması” (KEOA /STA) müzakerelerine ilişkin hususların da dile getirileceği belirtilmektedir.

Bu çerçevede; söz konusu ziyaret sırasında gündeme getirilmesinde yarar görülen veya Endonezya tarafınca gündeme getirilebilecek muhtemel konulara ilişkin bilgi notlarının 10 Temmuz 2019 Çarşamba günü mesai bitimine kadar [email protected] adresine iletilmesi gerekmektedir.