İHKİB DUYURULAR

Design Week Turkey 2018 Hakkında
Design Week Turkey 2018 Hakkında

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından, tasarımın sanayi ve ihracatla buluşmasını sağlayacak ve yaratılan katma değer ile Türk ekonomisine yeni bir ivme kazandıracak bir platform olan Türkiye Tasarım Haftası etkinliğinin üçüncüsü 16-18 Kasım 2018 tarihleri arasında, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

Endüstriyel tasarım, moda, görsel iletişim tasarımı, mimari gibi birçok alanda dünyaca ünlü isimlerin panel ve konferanslarının yanı sıra tasarımcıların, yerli ve yabancı tasarım ofislerinin, sanatçıların, üniversitelerin, tasarım okullarının, tasarım platformlarının sergileri ve Türkiye Tasarım Haftası’na özel hazırlanmış enstelasyonları etkinlikte yer alacaktır.

Türkiye Tasarım Haftası'nda ihracatçı birliklerinin farklı konu başlıklarında gerçekleştirdikleri tasarım yarışmalarının finalistlerinin ürün ve projeleri sergilenecek olup, etkinlik kapsamında dünyanın saygın tasarım yarışmalarında ödül kazanan tasarım merkezleri ve tasarım ofislerinin ulusal/uluslararası projeleri de kamuoyuyla bir araya gelme fırsatı bulacaktır.

Ayrıca, 2008 yılından bu yana, Türkiye’de kullanıcının ihtiyaçlarını gözeterek ihracatta ve ulusal pazarda, tasarım ile katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran ürünlere “,İyi Tasarım Ödülü” kazandıran Design Turkey Endüstriyel Tasarım Yarışması’nın 7. Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri Ödül Töreni “Türkiye Tasarım Haftası” ile eş zamanlı düzenlenecek, finale kalan tüm ürünler Design Turkey için ayrılan özel alanda sergilenecektir.

Anılan etkinliğe tüm firmalarımız davetlidir.

EK:
Design Week Turkey 2018 Programı