DÜNYADAN HABERLER

Mothercare İngiltere Mağazalarını Kapatabilir

Avrupa’nın önde gelen bebek, çocuk ve anne kıyafetleri ile oyuncak markası Mothercare, iflas başvurusu yapmaya hazırlanırken, diğer yandan da marka yönetiminin İngiltere’deki mağazaları kapatmayı planladığı belirtilmektedir.  

Kasım ayının başında iflas başvurusu yapmaya hazırlandığı haberleri basında çıkan markanın yönetiminin zararları azaltmak amacıyla İngiltere’de bulunan mağazaları kapatmayı planladığı öne sürülmektedir. Mothercare markasının İngiltere genelinde toplam 2,800 çalışanı olduğu bildirilmektedir.

Mothercare markasının uluslararası perakende operasyonlarında, son dönemde azalsa da, kar etmeye devam ettiği ancak İngiltere operasyonlarında ise ciddi zarar ettiği bildirilmektedir.

Mothercare yönetiminin İngiltere’de küçülmeye geçen yıl başladığı, bazı mağazaların kapatıldığı ve birkaç yüz çalışanın işine son verildiği belirtilmektedir.

Şirket yönetimi geçtiğimiz yıl içinde markanın yan iştiraki olan “Early Learning Centre” markasını da sattığı ve Watford’da bulunan genel merkezini de satarak aynı yerde kiracı olarak kalmaya devam ettiği belirtilmektedir.