TR
Ara
TİCARET HEYETLERİ

ABD (San Francisco) Ticaret Heyeti

Türkiye İhracatçılar Meclisi ve İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB), ABD'nin San Francisco şehrine ticaret heyeti düzenleyecektir. Etkinlik kapsamında Amerika Birleşik Devletleri ile dış ticaret hacminin artırılması, firmalarımızın yeni iş birlikleri kurmaları, pazar araştırması yapmaları, yeni iş ve yatırım fırsatlarını değerlendirmeleri hedeflenmektedir.


 • Tarih: 21-24 Ekim 2024
 • Başvuru için son tarih: 26 Temmuz 2024
 • Sektörler: Heyet tüm sektörlerimize açıktır.
 • Katılım Ücreti: Ekonomi Sınıfı Uçak Biletli Katılım Ücreti: 5.500 USD


Başvuru :
Heyet ön başvuru için https://delegations.tim.org.tr/event/usa-san-francisco-2024 internet bağlantısında yer alan başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Firma bazlı yapılacak ön çalışmanın ardından heyete katılımı uygun görülen firmalarımızdan ekonomi sınıfı uçak biletli katılım paketi için 5500 USD tahsil edilecektir.


HEYETİNE İLİŞKİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
 1. ABD'ye girişte Umuma Mahsus ve Hususi Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Bu sebeple hâlihazırda ABD vizesi olan kişilerin genel ticaret heyeti başvuruları kabul edilecektir.
 2. Heyete katılım için öncelikle https://delegations.tim.org.tr/event/usa-san-francisco-2024 internet adresinde yer alan Başvuru Formu'nun doldurulması gerekmektedir. 22 Ekim 2024 günü ABD – San Francisco'da düzenlenecek ikili iş görüşmeleri kapsamında firma eşleştirme hizmeti alınacak olup, Heyet Başvuru Formu'nda paylaşılan sektör bilgileri doğrultusunda firmalarımızın katılımlarına dair bir ön değerlendirme yapılacaktır. Katılımı uygun görülen firmalarımıza konuya ilişkin bilgilendirme e-posta aracılığıyla yapılacaktır.
 3. Türkiye İhracatçılar Meclisi ve İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri'nin ABD (San Francisco) Ticaret Heyeti'ni mücbir sebepleri dikkate alarak iptal etme hakkı saklıdır.
 4. Katılım bedeli, aşağıda belirtilen paket kapsamında ekonomi sınıfı uçak bileti ile seyahat için 5500 USD'dir. Katılım bedelleri, ön başvuru onayı alındıktan sonra tahsil edilecek olup, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) Genel Sekreterliği'nin banka hesap bilgileri ön onay almış firmalara iletilecektir.

Katılım Ücretine Dâhil Olan Hizmetler :
 • İstanbul-San Francisco-İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 5 yıldızlı otelde 3 gece konaklama
 • Heyet kapsamındaki araç transferleri
 • İkili iş görüşmeleri (B2B)
 • Toplantı günü öğle ve akşam yemeği
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Yurtdışı çıkış harç pulu

Katılım Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler :
 • Otel ekstraları ve özel harcamalarABD (San Francisco) Ticaret Heyeti kapsamında ;
 • Heyete katılım, başvuru formunun doldurulup ödeme yapılması ile kesinleşmektedir.
 • Heyete katılım kontenjanla sınırlı olup, başvuru ve ödemelerin son güne bırakılmaması önem arz etmektedir.
 • Türk ve yabancı alımcı firmalar arasındaki ikili iş görüşmeleri eşleştirme hizmeti alınan danışmanlık firmasınca (B2B firması) ayarlanacaktır. Ulaşan başvurulardan öncelikle Türk katılımcı listesi kesinleştirilecek olup, kesin katılımcı olan firmalarımız adına B2B firmasınca yabancı potansiyel satın alımcılar tespit edilerek görüşmelerin yapılacağı gün etkinliğe davet edilecektir.
 • B2B görüşmeleri esnasında katılımcı firmalarımız eşleştirme yapılan yabancı firmalarla bireysel olarak görüşecek olup ihtiyaç halinde tercümanlık hizmeti verilecektir.
 • Katılım bedeli ödemelerinin, başvuran firma hesabından banka yolu ile yapılması gerekmektedir.
 • Ön başvuruları olumlu sonuçlanan firmalarımız için heyete katılım ödeme dekontlarının İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliğine ([email protected] ve [email protected]) ulaşmasıyla kesinleşecek olup, heyet hazırlık çalışmaları kapsamında katılımcı adına B2B eşleştirme hizmeti alınan firmaya ödeme yapılması, uçak biletlerinin kesilmesi, otel rezervasyonlarının yapılması dahil olmak üzere herhangi bir harcama yapılması ardından katılımcının katılımını iptal etmesi durumunda ücret iadesi yapılamamaktadır.
 • Heyete başvurduğu ve katılım bedelini ödediği halde, heyet öncesi ön değerlendirilmesi olumsuz olan katılımcı firmanın heyete katılması mümkün olmamakta ve bu durumda yatırmış olduğu katılım bedeli firmaya iade edilmektedir.
 • Ülkeye girişte yapılacak gümrük kontrollerinde başvuru sahibinin geçmişte ABD'ye giriş-çıkışta yaşamış olabileceği olumsuz durumlar (sınır dışı, vize süresini geçirme vb.) nedeniyle kişinin kendisinden kaynaklı yaşanabilecek sorunlarda Türkiye İhracatçılar Meclisi ve İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri sorumlu olmayacak ve bu gibi durumlara istinaden yapılacak iade talepleri kabul edilmeyecektir.

İrtibat: Tuba ŞEN – Hakan KÖKSAL

Telefon: 0212 454 02 89 / 1289 – 0212 454 04 55 / 1455

Email: [email protected] - [email protected]

Yer: ABD / San Francisco


Etkinlik Programı

21 EKİM 2024 – PAZARTESİ
09:00 - 10:00
İstanbul Havalimanında Toplanma & Check-in İşlemleri
(Not: Check-in işlemleri katılımcılar tarafından gerçekleştirilecektir.)
18:45
Toronto Havalimanına Varış ve Otele Transfer
22 EKİM 2024 - SALI
13:15* – 16:40(*Türkiye Saati)
TK79 İstanbul-San Francisco Uçuşu
(Süre: 13 saat 25 dakika)
18:00
Havalimanından Otele Transfer
09:30 – 10:00
Türkiye-ABD Ticaret Heyeti Kayıtları
10:00 – 10:30
Açılış Töreni
10:30 – 17:30
Türk ve ABD'li Firmalar Arasında B2B İkili İş Görüşmeleri
09:30 – 12:00
Kahve Arası
12:30 – 14:00
Öğle Yemeği
14:30 – 17:00
Kahve Arası
19:30
Heyet Akşam Yemeği
23 EKİM 2024 - ÇARŞAMBA
-
Market Pazar Araştırması & Firma Ziyaretleri
24 EKİM 2024 - PERŞEMBE
11:00 – 12:00
Otelden Check-out
15:00
Otelden Havalimanına Transfer
18:35 – 17:35**
**Türkiye Saati – Sonraki Gün
TK80 San Francisco-İstanbul Uçuşu
(Süre: 13 saat)

İHKİB sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close